WoW Underworld Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WoW Underworld Romania

Play nice , Play fair , Play on !
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Setari WOW

Go down 
2 posters
AuthorMessage
floroman
New Member
New Member



Posts : 9
Join date : 2007-11-07
Age : 38
Location : CLUJ-NAPOCA

Setari WOW Empty
PostSubject: Setari WOW   Setari WOW Icon_minitimeSat Nov 17, 2007 5:01 pm

Am o "mica" problema, care deja incepe sa ma zgarie pe creieri. Am un sistem : Intel Celeron la 1.7, un Fx5200...128/128 , dar pe agp4x, 1gb ddram (am avut 512 pana acum 2 sapt). Ma rog, am facut upgrade de la 512ddram la 1gb ddram, in speranta ca imi va imbunatatii performanta in joc, cam 13fps in SW, iar in SHT 5 fps !!!! Am incercat aproape orice setare la driver, dar nici o imbunatatire.... Avand in vedere placa video, ramii, jocul ar trebui sa ruleze OPTIM ! Astept sugestii.
Back to top Go down
Knight
Guest




Setari WOW Empty
PostSubject: Re: Setari WOW   Setari WOW Icon_minitimeSat Nov 17, 2007 5:16 pm

floroman wrote:
Am o "mica" problema, care deja incepe sa ma zgarie pe creieri. Am un sistem : Intel Celeron la 1.7, un Fx5200...128/128 , dar pe agp4x, 1gb ddram (am avut 512 pana acum 2 sapt). Ma rog, am facut upgrade de la 512ddram la 1gb ddram, in speranta ca imi va imbunatatii performanta in joc, cam 13fps in SW, iar in SHT 5 fps !!!! Am incercat aproape orice setare la driver, dar nici o imbunatatire.... Avand in vedere placa video, ramii, jocul ar trebui sa ruleze OPTIM ! Astept sugestii.
incearca sa ii dai din setari la placa video Sync Off
cauti pe acolo la setarile imagini..plm
Back to top Go down
floroman
New Member
New Member



Posts : 9
Join date : 2007-11-07
Age : 38
Location : CLUJ-NAPOCA

Setari WOW Empty
PostSubject: Re: Setari WOW   Setari WOW Icon_minitimeSat Nov 17, 2007 6:03 pm

Knight wrote:
floroman wrote:
Am o "mica" problema, care deja incepe sa ma zgarie pe creieri. Am un sistem : Intel Celeron la 1.7, un Fx5200...128/128 , dar pe agp4x, 1gb ddram (am avut 512 pana acum 2 sapt). Ma rog, am facut upgrade de la 512ddram la 1gb ddram, in speranta ca imi va imbunatatii performanta in joc, cam 13fps in SW, iar in SHT 5 fps !!!! Am incercat aproape orice setare la driver, dar nici o imbunatatire.... Avand in vedere placa video, ramii, jocul ar trebui sa ruleze OPTIM ! Astept sugestii.
incearca sa ii dai din setari la placa video Sync Off
cauti pe acolo la setarile imagini..plm

am scos si Sync`u.Chiar nu stiu care ar fi problema
Back to top Go down
cosmy05
New Member
New Member
cosmy05


Posts : 7
Join date : 2007-11-11
Age : 31

Setari WOW Empty
PostSubject: Re: Setari WOW   Setari WOW Icon_minitimeSat Nov 17, 2007 8:08 pm

Fi sigur sa opresti Enviroment detail sau orice are legatura cu cat de departe si de bine poti vedea...Si eu pana de curand am avut probleme de genu asta,dar prin reducerea View Distanceului akm imi merge bine Very Happy
Back to top Go down
floroman
New Member
New Member



Posts : 9
Join date : 2007-11-07
Age : 38
Location : CLUJ-NAPOCA

Setari WOW Empty
PostSubject: Re: Setari WOW   Setari WOW Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 1:55 am

cosmy05 wrote:
Fi sigur sa opresti Enviroment detail sau orice are legatura cu cat de departe si de bine poti vedea...Si eu pana de curand am avut probleme de genu asta,dar prin reducerea View Distanceului akm imi merge bine Very Happy


absolut toate setarile de grafica sunt pe minim, cred ca singura solutie ar fi sa formatez C`u (de cand am pus 1gbddram, nu am formatat), iar dupa sa pun iarasi WoW`ul...
Back to top Go down
Sponsored content





Setari WOW Empty
PostSubject: Re: Setari WOW   Setari WOW Icon_minitime

Back to top Go down
 
Setari WOW
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WoW Underworld Romania :: Romana :: WoW Technical Support-
Jump to: